Merhabalar, ben Mesut ve yakın arkadaşım Murat birimiz iç mimar, birimiz mühendis, iki doğa sever, iki baba, iki dost, iki hayalperest çıktık bu yola. Her ikimizin de ikişer çocuğu var. Kendi çocuklarımız için tasarladığımız bir akvaryumu diğer çocuklar ve tabi ki büyüklerle de paylaşalım istedik ve bugüne kadar geldik. Tam bir yıl sürdü tasarım ve üretim aşaması. Sonunda ortaya çok içimize sinen bir ürün çıktı ve adını da AquaGarden koyduk. Çünkü hem balık beslenen AQUA kısmı vardı, hem de bitki yetiştirilebilen GARDEN kısmı. AquaGarden, kendi kendini temizleyebilen, akuaponik sistemle çalışan “Patentli Ekolojik bir Nano Akvaryum“. AquaGarden, çocukların sosyal ve zihinsel gelişimine fayda sağlayan bir ürün olduğu gibi çocuklara aynı anda hem hayvan hem de bitki yetiştirme sevgisini aşılayan bir ürün. Her ne kadar başta yola çocuk odaklı çıktıysak da, AquaGarden çok şık ve dekoratif bir ürün olma özelliği ile büyüklerin de oldukça beğenisini kazandı. Bulunduğu mekana çok güzel bir enerji katıyor ve dinginlik sağlıyor, en azından bize öyle geliyor 🙂  Sloganımız da “çocuklarınız sadece tablete ve akıllı telefona değil, doğaya da dokunsun” oldu.

Biz inanıyoruz ki doğa demek sevgi demek, doğayı seven, her şeyi sever ve içinde doğa sevgisi olan çocuklar geleceğimizin aydınlık yüzleri olacaklar. Bu felsefeyle, ulaşabildiğimiz kadar çocuğu ve yetişkini AquaGarden ile tanıştırmayı ve onlara doğa sevgisi kazandırmayı hedefliyoruz. Bu bizim için sosyal bir misyon, birilerinin hayatına dokunabilir, yüzlerinde bir gülümseme yaratabilirsek ne mutlu bize.

AquaGarden ile ilgili tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz, çok amatör ruhla yaptığımız bu projede mutlaka kusurlarımız vardır, şimdiden affola 🙂

Doğayla kalın, sevgiyle kalın…

Mesut & Murat